У світі вишивки вправних вишивальниць уже, напевно, нічим не здивувати. Ну, а рукодільниці-початківці перебувають у роздумах "з чого ж мені почати?". Хотілося б звернути увагу і тих, і інших на таку повсякденну і необхідну річ, як брелок.
Сьогодні, гадаю, нікого не здивувати розмаїттям брелків на ринку, але... Якщо такий потрібний і "побитий" виріб, як брелок, слугує платформою для рукоділля, а саме - вишивки, - це привертає увагу не тільки вишивальниць, а й тих людей, яким цю річ подаровано!
Вишити брелок - це простіше простого! Площа вишитої роботи невелика (від 3 до 5 квадратних сантиметрів). Різноманітність невеликих безкоштовних схем в Інтернеті та журналах з рукоділля здатна задовольнити найвищі запити і фантазії рукодільниць. А як застосувати вишитий брелок знає навіть дитина.
Кому, запитаєте, можна подарувати вишитий своїми руками брелок?
Та кому ваша душа забажає! І коханій людині і дитині, і друзям, колегам по роботі, рідним, ну і, звісно ж, парочку залишити собі коханій (на пам'ять про чудові хвилини за рукоділлям).
Що вишити найпростіше?
Простіше вишити велику літеру імені того, кому брелок призначений. Це підлестить і власникові презенту, і спростить Ваш вибір малюнка, бо схем алфавітів просто незліченна безліч.
Можна також вишити будинок або автомобіль, тоді володар такого брелока не переплутає від чого у нього ключі. Дитині можна вишити смішну тваринку. Дамі - невелику квітку. Коханому або коханій - сердечко.Можна вибрати і готові варіанти
Загалом, раджу проявити фантазію не тільки у виборі схеми і ниток, а й форми і розмірів брелока.
Повірте, робота з вишивки брелока займе 1-2 години, залежно від складності схеми і рівня підготовки вишивальниці. Така швидкість не може не радувати, оскільки в наш метушливий час дуже складно виділити день для такого задоволення, як рукоділля. А тут за годинку-другу можна вишити подарунок, який не залишить байдужим ні майстриню, ні того, кому він буде вручений! Такий подарунок ні для кого не буде зайвим і стане носитися із задоволенням.
Якщо ви досвідчена майстриня, і виворітний бік Вашої роботи такий самий акуратний, як і лицьовий, то можете сміливо вставляти вишивку в брелочок. Ну, а якщо Ви тільки почали свій шлях у рукоділлі, і виворіт вийшов, ну... не настільки привабливим, як лицьовий бік, то можна підкласти з вивороту шматочок паперу, в тон канви, і тоді Ваша робота матиме чудовий вигляд.
До всього вищесказаного хочу дати пораду: після закінчення роботи ретельно пропрасуйте канву з вишивкою і акуратно виріжте вишивку точно за розмірами виїмки брелка. Це дасть змогу щільно закрити кришечку і зробити ваш подаруночок бездоганним.
Вишивайте, на здоров'я! Так, муліне теж потрібно.
(с) Ярослава