Що таке маркери для в'язання і навіщо вони потрібні
як використовувати маркери для в'язання і які бувають
Корисні помічники. Маркери
Маркери для в'язання. Що це . Які вони бувають. І як їх використовувати - ось про що в цій статті.
Маркери для в'язання, маркувальні кільця - так їх називають у наших магазинах або stitch markers (маркери стібків) так їхня назва звучить в англомовному варіанті. Насправді це дуже корисні маленькі помічники. І при в'язанні спицями і при в'язанні гачком.
Маркерів існує просто неймовірна різноманітність за кольорами і дизайном.
.
Всі в'язальні маркери діляться на 2 основні групи: роз'ємні (відкриті, маркери петлі) і не роз'ємні (закриті, маркери ковзання).
Роз'ємні маркери
Як зрозуміло з назви роз'ємні маркери не суцільні. Багато з них можна розкрити і закрити.
Найпоширеніші - маркери-замочки.
Маркери часто роблять яскравих кольорів для того щоб їх було добре помітно в процесі роботи.
В'язальні маркери, як правило, продаються наборами. У наборі маркери можуть бути однаковими, а можуть бути різних кольорів і різного розміру.
.
Ми як творчі люди любимо різні красивості. Тому виробники маркерів придумують їм різну форму. Маркери можуть бути у формі сердечка, тюльпанчика, шкарпетки і т.д. Практичної користі від цього мало. Просто це дуже мило.
Дуже зручно, коли маркери упаковані в невелику металеву коробочку з прозорою кришкою, як у Тюліп.
Набір з коробочкою звичайно дорожче. Але ви завжди можете купити собі бляшану коробочку окремо і зберігати в ній маркери. Це зручно. Я так і зробила.
Роз'ємний маркер можна причепити в будь-який момент у будь-якому місці в'язання. Ось такий закритий замочок непогано тримається і не злітає.
Інший різновид роз'ємних маркерів - маркери за формою схожі на завитки. Вони також бувають різних кольорів і розмірів.
.
Як одягається такий завиток? Дуже просто.
.
Іноді роз'ємні маркери за формою нагадують скріпку або просто краплю
Маркери завитки менш зручні, бо частіше злітають. Але на відміну від замочків вони рідше ламаються. Замочки, особливо дешеві легко поламати сильно натиснувши пальцями
Не роз'ємні маркери для в'язання
Принципово інший вид маркерів - закриті. Або не роз'ємні. Найпростіші роблять у вигляді кільця.
Але вони можуть бути і у формі квадрата або трикутника, як у Кловер.
.
Або як маркери Тюліп у вигляді серця. Але суцільного по контуру. Ці сердечка не можна відкрити або закрити. Але вони теж бувають різного розміру.
.
Закриті маркери часто можна бачити у вигляді колечка з підвіскою.
Ось це наприклад маркери від Ніт Про. Колечко зроблене з ювелірного тросика, який завершує прикрасу з однієї або декількох намистин. Подібні симпатичні маркери багато хто робить сам, використовуючи намистинки і підвіски.
.
А щоб маркер був роз'ємний, часто замість троса використовують або біжутерні замочки (карабіни), або швензи (це заготовки для сережок), або біжутерне велике з'єднувальне колечко.
.
Маркер навіть може бути зроблений зі шнура. Ось як ці
.
Закритим маркером неможливо позначити будь-яку петлю або місце. Це виключно маркер ковзання. Він одягається на спицю між петлями і рухається по спиці разом з усіма петлями. А в потрібний момент просто перекидається з лівої спиці на праву. Таким чином маркер завжди знаходиться в крайньому ряду і рухається вгору з ряду в ряд.
Зверніть увагу, роз'ємний маркер також можна використовувати як маркер ковзання. А ось закритий маркер ніколи не буде маркером петлі. Зняти або одягнути його можна тільки в тому місці, де у вас стикаються спиці. Якщо ви якимось дивом забудете його десь всередині в'язання, ви його вже не знімете, не розрізаючи нитку або не ламаючи маркер. Саме тому суцільні маркери неможливо використовувати при в'язанні гачком. Вони годяться тільки для спиць.
І так ми підійшли до використання маркерів.
Варіант 1. Позначити початок ряду при круговому в'язанні або початок рапорту.
Варіант 2 . Відзначити початок зменшення або додавання. Тут величезне поле для використання. Починаючи від в'язання регланом, коли ви позначаєте лінії реглана і закінчуючи в'язанням патентних візерунків і в техніці бріош, де візерунки побудовані на постійних надбавках і убавках.
Варіант 3 , При наборі маркери допомагають рахувати скільки петель набрано.
Це особливо зручно коли потрібно набрати дуже багато петель. Одягайте меркери з певним інтервалом, наприклад після кожної десятої або двадцятої петлі. Число не важливе, головне щоб вам було зручно рахувати і підсумовувати.
.
У моєму зразку маркер стоїть через кожні 20 петель. Таким чином, рахуючи маркери а не петлі, я швидко можу визначити, що набрано вже 103 петлі.
Варіант 4. Відрахувати потрібну кількість петель або просто порахувати скільки у вас зараз петель (ну, або при в'язанні гачком - стовпчиків).
Як і в попередньому варіанті, одягніть по маркеру кожні 10-20 петель. Тепер скільки б вас не відволікали, вам не доведеться починати рахувати заново з самого початку.
Варіант 5, Використовувати маркери як лічильник рядів.
Звичайно ж, одягати по маркеру на кожен ряд не потрібно. За аналогією з підрахунком петель, чіпляйте маркер, скажімо, на кожний 10-й ряд і залишайте там. Тоді підрахувати загальну кількість рядів не складе труднощів.
.
При в'язанні рукавів, наприклад, метод підрахунку рядів є більш точним, ніж вимірювання довжини сантиметром.
Варіант 6. При в'язанні коси маркери можна використовувати для підрахунку рядів рапорту.
Варіант 7, При використанні двох візерунків у ряді маркером можна відзначити місце закінчення одного і початку іншого візерунка, щоб не помилятися.
Варіант 8. Маркером можна утримувати злетілу або зняту петлю, щоб запобігти розпусканню. Якщо раптом щось десь напортачили При необхідності можна тимчасово перекинути 1-2 петлі на маркер поки ви намагаєтеся виправити свою помилку.
Варіант 9 Маркери можна використовувати як шпильки при з'єднанні в'язаних елементів
Маркери маленькі і легко губляться, тому купуйте із запасом :)
І так, купити маркери для в'язання, маркери петель можна в магазині Маковка. Натисніть на
посилання, щоб перейти в розділ з маркерами
і корисними пристосуваннями для в'язання