Спиці бувають металеві (нікельовані), алюмінієві, бамбукові, дерев'яні, пластмасові, а також металопластикові (з тефлоновим або пластиковим покриттям). За призначенням спиці ділять на прямі, шкарпеткові, кругові (спиці з ліскою, тросом, кабелем).
Крім цього існують допоміжні пристрої, що полегшують роботу, наприклад, спиці для в'язання кіс або шпильки для в'язання.
Найзручніше в'язати легкими та добре відполірованими спицями із звуженим кінчиком. Але вибір спиць справа дуже індивідуальна. Тільки спробувавши їх у роботі, можна зрозуміти наскільки ідеальні вони саме для вас.
Прямі спиці (закриті): їх довжина може відрізнятися від 20 до 45 см, але найчастіше стандартна довжина дорівнює 30-36 см. Один кінець гострий, а інший згорнути в кільце або додатково закритий так, щоб петлі не сповзали зі спиць під час в'язання . Причому діаметр прямих спиць не завжди однаковий по всій їх довжині (тобто заданий діаметр тільки на початку спиць, а до кінців він менший для полегшення в'язки).
Кругові спиці: вони з'єднані один з одним гнучким лісом. За допомогою кругових спиць в'яжуть по колу, тобто виконують деталі, що не мають швів. Але, звичайно, ними можна в'язати не тільки по колу. Так як вага виробу краще розподіляється саме на таких спицях, ними дуже зручно працювати. Кругові спиці бувають різної довжини. Замість волосіні може бути металевий трос, кабель, рідше ПВХ-трубочка (зазвичай у бамбукових спиць).
Короткі кругові спиці (загальна довжина 30-60см) призначені для в'язання невеликих виробів або деталей: шапки, берети, горловини, рукави, дитячий одяг, одяг для собак, а також для початку в'язання регланом.
Найуніверсальніша довжина 80-100 см. Довгі спиці 120-150 см беруть для в'язання великих розмірів одягу, кругового в'язання та пледів.
Знімні спиці (спиці, що розкручуються, змінні спиці) - це різновид круових спиць, у яких волосінь (кабель) від'єднується від основної частини спиць. Рознімні спиці зручні тим, що ви можете швидко та легко змінити довжину спиць, прикрутивши кабель потрібної довжини. Таким чином, можна отримати спиці від 40 до 150 см.
Спиці з гнучкою ліскою (роз'ємні) - схожі на кругові, але волосінь розрізана так, що кожна спиця (металева частина + шматочок волосіні) виходить окремо. Призначені для великих і важких деталей. Якщо Ви використовуєте такі спиці, то вага виробу розподіляється так, що руки менше втомлюються.
Носочні спиці (панчішні спиці): використовують для в'язання шкарпеток, шапок, мітенок, рукавичок. Такими спицями також в'яжуть горловини та манжети при круговому в'язанні. У нашій країні набір зазвичай складається з 5 спиць. Зазвичай роботу розподіляють на чотирьох із них, а п'ятою в'яжуть.
Виробники постійно вигадують нові види спиць, намагатимуться порадувати в'язальниць. Addi Crasy Trio - це і шкарпеткові та кругові спиці 2в1. Набори складаються з трьох дуже коротких пар спиць із ліскою буквально пару сантиметрів. В даному випадку рабора розподіляється на двох спицях, а третій в'яжуть.
Додаткові пристрої
Голка для пряжі: дуже зручна для зшивання в'язаних деталей. Її кінчик закруглений, а вушко таке велике, що крізь нього легко проходить вовняна нитка. Як правило, голка для пряжі робиться з пластику, але є і металеві голки. Крім звичних нам голок, бувають нестандартні варіанти. Голки для вовни AQUA KnitPro схожі на крихітні спиці та петелькою з волосіні замість вушка.
Додаткові спиці (допоміжні): ними не в'яжуть, їх використовують для зняття петель або, наприклад, при в'язанні кіс. Допоміжна спиця має бути на повноміра тонша, ніж робочі спиці.
- це "металеві" пустотілі спиці, до яких ми всі звикли. Металеві спиці зазвичай виготовляють із латуні або алюмінію. Виготовлені з латуні спиці мають нікельоване покриття. Бувають спиці з покриттям, що не містить нікелю. Металеві спиці дуже гладкі, по них добре ковзають петлі.
: якщо Ви збираєтеся використовувати стрічкоподібну (дуже модну зараз), товсту пряжу або шнур, такі спиці - це те, що Вам потрібно. Пластмасові прямі спиці, як правило, випускаються, великих розмірів (від №5 і вище).
Бамбукові та дерев'яні спиці
– виключно легкі спиці з натурального бамбука або деревини. Не рекомендуємо купувати бамбукові спиці дуже маленького діаметру (особливо дешеві) - вони тендітні і легко ламаються. На таких спицях добре в'язати "слизькою" гладкою пряжею. Втім, спиці відомих дорогих брендів настільки добре відполіровані, що й ворсиста пряжа добре ковзає по поверхні.
Металопластикові спиці
виготовлені з металу та покриті спеціальним складом. Вони мають матову поверхню і, на перший погляд, схожі на пластмасові. Такі спиці найчастіше випускають не більше №6.
(с) Маковка