У магазині на полицях вони лежать поруч і не бачачи етикетки ви, швидше за все, не навіть не помітите того, що пряжа різних виробників.
У цьому огляді я познайомлю вас із новою пряжею – Lana lux 800 від Himalaya, яка практично повністю копіює відому нам LANAGOLD 800 від Alize. Тож давайте їх порівняємо.
Пряжа Lana lux 800 Himalaya (Лана Люкс 800 Хімалая) з'явилася наприкінці 2018 року. Тоді як Lanagold 800 Alize (Лана Голд 800) продається вже не один рік. Пряжа тонка, тому її дуже люблять в'язати в кілька додавань, поєднуючи різні кольори для створення плавного переходу кольору.
Заявлені маса та метраж у них однакові: 100 грам, 800 метрів. Але у Lana lux 800 Himalaya на 1% більше вовни: її у складі 50% та 50% акрилу. Ну, справді, до чого ці 49% на 51% (як у LANAGOLD 800). І, за словами представника пряжі Himalaya, вони вказують чесний склад.
До речі. Зверніть увагу на знак у кутку етикетки Himalaya – ISO 9001. Це означає, що фабрика пройшла перевірку та отримала сертифікат, який підтверджує те, що там впроваджено систему управління, що дозволяє забезпечити випуск якісної продукції. Вони цим дуже пишаються.
Пряжа тонка, пухка, слабо кручена. І скручена з трьох тоненьких ниток. Нитки двох пряж і по крутці, і за товщиною та зовнішнім виглядом важко відрізнити.
Отже, візуально ці дві пряжі дуже схожі. Але за тактильними відчуттями мотки все ж таки трохи відрізняються. Важко підібрати відповідне слово. Відчуття таке, що у Himalaya пряжа, як би сказати трохи більш шовковиста. Коли її кажеш нитка про нитку як би ковзає, тоді як у Alize нитки більш чіпкі один до одного. Від Гімала нитки здаються зовсім трішки приємніше.
Тобто, Фісташ (ТМ Himalaya) взяли популярну пряжу, скопіювали її за виглядом, за товщиною, за складом, по крутці. І в цьому, в принципі, нічого поганого немає. Хоча і назва частково дублювати – Lana lux та LANA-GOLD – вже перебір. Але вихідне сировину вони природно інше, відомо, що шерсть поставляється від різних виробників і навіть із різних країн, та й технологія обробки може мати свої особливості, ноу-хау. Так що не тільки за відчуттями нитка може відрізнятися, теоретично вона також може і в носінні трохи поводитися. Але не факт
Рекомендації щодо догляду у цих двох пряж однакові. Обидва виробники рекомендують ручне прання, сушити в горизонтальному положенні і гладити на одиночці. Що логічно.
Цікаво те, що у них різні рекомендації щодо підбору спиць. У Alize від 2х до 4 мм, а у Himalaya 3,5 мм. Також на етикетках ми бачимо різні цифри у табличці щільності в'язання.
Потрібно зв'язати однакові зразки та порівняти їх.
Я чесно зв'язала зразок із Хімала ЛанаЛюкс 800 в одну нитку, як вони рекомендують, спицями 3,5 мм. Зрозуміло, що 3,5 це товсті спиці. В'язка виходить пухкою і петлі лягають дуже не рівно. Тим не менш, цим номером спиць можна в'язати ажурні шалі. Для одягу при в'язанні в одну нитку, звичайно, краще брати спиці тонші. І на Alize вказано більш правильний номер 2 мм.
Зразок після СОТ виглядає кращим, розрівнявся, форма зафіксувалася. Але петлі не стали ідеально рівними, що, втім, було очікувано. По ширині трохи розтягнувся.
Але навіть при в'язанні тонкими спицями (2-2,5 мм) в одну нитку петлі лягати не ідеально рівно. .
Наступний зразок був пов'язаний у 2 нитки. Спицями 3,5 мм пов'язана нижня половина зразка, а верхня пов'язана на спицях 3 мм. Ну, це вже зовсім інша справа скажу я вам. Коли петлі щільніші, вони рівніше лягають і акуратніше виглядають. Чи не ідеально, але дуже непогано. Коса теж нічого так виглядає.
І такий самий зразок зв'язався з Алізе Ланаголд 800. По довжині 21 см. По ширині 32 і 31 см. Тому що там, де спиці товщі ширина виходить більше на 1 см.
Обидві нитки в'яжуться легко та швидко.
Я не збиралася знімати прання зразків. Але зробила фотографію води саме після пряжі від Алізі, бо вода трохи пофарбувалась у блакитний колір. У гімалі все було добре – вода залишилася чистою. Так, деякі кольори пряжі від Алізі линяють. Але не всі. Будемо справедливі
По колючості. І та й та пряжа м'яка, але не найніжніша. Не можу сказати, що абсолютно не колюча. Відсотків на 90 не колюча. Коли долоньками чіпаєш вона не колеться. А от якщо до тіла прикладати трохи відчувається дискомфорт. За моїми особистими відчуттями дискомфорт від Алізі ланаголд більший, ніж від Хімала ЛанаЛюкс. Хоча зразок з Алізі вийшов трохи щільнішим і ТОМУ і петельки виглядає рівніше.
Ми зробили невелике опитування покупців, одні називали пряжу трохи колючою та жорсткою, м'якою м'якою та не колючою. Загалом різні люди – різна думка. Щупайте самі. Вирішуйте самі.
Зараз, на момент зйомок, у Хімала Лана Люкс 800 на панелі 28 кольорів. У Алізі ЛанаГолд 800 їх більше - 44 кольори, але рідко в якому магазині ви знайдете всі 44 кольори в наявності.
Тому питання:
Чи є ці дві пряжі взаємозамінними? Чи можна їх використовувати в одному виробі, наприклад, щоб створити перехід кольору?
Дивіться. Після СОТ вони поводяться приблизно однаково – невелика усадка по ширині та трохи плюс за довжиною. Товщина майже однакова. Фактура однакова. Думаю, що так, можна поєднувати в одному виробі. Чому ні?
Якщо ви плануєте в'язати одним кольором у 2 складання, зверніть увагу, є ще одна нова пряжа від Хімалаю - Лана Люкс 400, де довжина нитки відповідно 400 метрів на 100 грам і її можна в'язати в одну нитку. Тільки там квітів менше - на даний момент всього близько 20. За моїми відчуттями вона трохи жорсткіша, ніж 800, але більше кручена.
Але це не все. Є ще товстіший варіант - це Хімалая Лана Люкс, яка з'явилася трохи раніше, більше року тому. Пряжа середньої товщини та середньої жорсткості. Тут 210 метрів на 100 г. І ця пряжа непогано поводиться в готовому виробі в носінні.
Таку тонку пряжу, таку як Лана Люкс 800 в'яжуть не тільки в 2 нитки, але і в 3, і в 4, а деякі навіть у 5 ниток. Ну і звичайно ж можна брати нитку як додаткову – до мохера, наприклад. В'язати можна найрізноманітніший одяг від кардиганів до шапочок, а також шалі, пледи і таке інше.