Весільні рушники

Розмір 200х45 см, габардин

299.00 грн

Малюнок на домотканому полотні під вишивку, 33 х 200 см

202.50 грн

Розмір 200х45 см, габардин з малюнком

299.00 грн

Розмір 150х40 см, габардин із малюнком

239.00 грн

рисунок на домотканом полотне, 33х150 см.

162.00 грн

рисунок на домотканом полотне, 37х150 см.

162.00 грн

рисунок на домотканом полотне, 33х200 см.

202.50 грн

Ну яке весілля без традиційного рушника? На весіллі їх використовують обов'язково, адже рушник - головний символ, що означає життєвий шлях, по якому разом повинні пройти наречений і наречена, чоловік і дружина.

А чи знаєте ви, що згідно з традиціями на весіллі використовували не один рушник, а до 40 (!) Спеціальних рушників:
- на ікону - батьківське благословення;
- під хліб, який тримають батьки на рушнику під час благословення молодих;
- для короваю;
- для зв'язування руки нареченої з рукою нареченого (символ з'єднання і нерозлучності);
- особливий рушник, який наречена приносить в будинок жениха;
- для прикраси «весільного поїзда»;
- для «дружки» (свідок пов'язував рушник навхрест на грудях;
- настільні великі рушники з весільною символікою
- вінчальний білий рушник і так далі.

Нині вистачає 3-5 рушників: під хліб-сіль, молодим під ноги, зв'язувати руки нареченій і нареченому, щоб завжди йшли рука об руку. А далі - на розсуд батьків: сватам, під ікону, під коровай.

Рушник під ноги - найголовніший на весіллі, саме він вирішує, як складеться подальше життя нареченого і нареченої. На цьому рушнику не можна вишивати пару птахів, яка символізує молодих, побажання «На щастя!», Квіти, кільця - коли молодята стоять на такому рушнику, затопчуть все, що могло бути гарного в їхньому житті. Найоптимальніший варіант вишивки - геометричній візерунок або грона винограду - це символи сім'ї, достатку, благополуччя.

Бажано, щоб цей рушник вишивала caмa наречена і при цьому зробила 10 відмінностей на кінцях рушника (на чоловічий і жіночій стороні). Сторону, яку вишивають першої, слід вважати чоловічий, вона вишивається з великим бажанням, тому і заряд у неї буде позитивний (все йде від основ життя - в цьому вікова мудрість). Якщо дівчина почала вишивати рушник сама, не можна, щоб їй допомагали мати або сестра ..

Рушник під коровай, хліб-сіль - самий необмежений у виборі візерунка. Саме на цьому рушнику вишивають пару птахів, що цілуються дзьобиками, побажання, дерева роду і море квітів, щоб життя молодят було всипане щастям, радістю і квітами.

Рушник пов'язувати руки. Раніше використовували чисто білий (можна вишити білим), щоб життя було безхмарним, або вишитий тільки червоними нитками - на радість.

Рушник під ікону. Зазвичай його прикрашали вишивкою з переплетеннями калини і дуба.

У традиційній вишивці східних слов'ян на весільному рушнику зображуються пари пташок, які символізують нареченого і наречену. Пташки уособлюють собою сімейне щастя, вірність у коханні. Також невипадково на весільному рушнику вишиваються і квіткові орнаменти. Це і оберіг від злих сил, і побажання молодим процвітання, здоров'я, багатства, народження дітей. Іноді на весільному рушнику вишиваються і перші букви імен нареченого і нареченої. Переважний червоний колір у вишивці рушника теж не випадковий: червоний - колір сонця, тепла і краси. І в тому, що рушники довгі (часом до 2,5 і 3 метрів) також закладено свій сенс: вибілені полотно символізує дорогу.

На рушнику вишивають з двох сторін: одна сторона для жениха, інша - для нареченої. Обидві сторони повинні бути різними, загальне тільки оформлення і розмір вишитої частини. Вишивається рушник в три поверхи: перший - дерево роду і до нього зазвичай дерева з парою птахів; другий - побажання для нареченого і нареченої (наприклад, «Совет да любовь»); третій - берегині, і на закінчення вишивається весільний вінок з ініціалами нареченого і нареченої.

Першою вишивають облямівку: вона імітує пензлика, або мереживо. Можна мереживо і пришити (бажано пов'язане вручну), а можна витеребіть полотно і зробити пензлика.

Потім вишивають дерево роду і чергують його з деревами, де попарно сидять птахи (символ пари), дерева найрізноманітніші, з ластівками, з голубами, найстаріші з невідомими науці звірами, схожими на оленів, але неодмінно під деревом.

Між ними найцікавіше і непоказне на всьому рушник - дерево роду. Росте воно з горщика, модифікації різні, має два вузли: перший - батьківський, другий - дочірній. Перші гілки (під центральним батьківським вузлом) - дідусі і бабусі, нареченого або нареченої (залежить від сторони рушника), гілки вниз - померли, вгору - живі. Праворуч - батьки матері, зліва - батьки батька. Верхні гілки - бабусі, нижні - дідусі. На центральному вузлі - крапками - тітки і дядька нареченої (відповідно до стороною одного з батьків), причому, якщо з нижньої сторони - старший за батька (матері), з верхньої - молодше. Для жінок - вишивається трикутник, для чоловіків - квадрат (4 хрестики).

Другий рівень (над центральним вузлом) - батьки. Аналогічно - справа - мати, зліва - батько. Гілки вгору - живі, вниз - померли. Взагалі гілка, за логікою має бути одна, але вишивають чомусь дві (напевно, для симетрії).

Верхній (дочірній вузол) - на ньому точками брати і сестри нареченої (нареченого). Зверху - молодші, знизу - старші. Праворуч - сестри (материнська сторона), ліворуч - брати (батьківська сторона).

Далі у своєму розпорядженні прошву з побажаннями нареченому і нареченій. Вишивають для нареченої троянди - символ краси, лілії - символ непорочності, гвоздики - символ вірності, мак - символ продовження роду. Для нареченого вишивають виноград - як символ багатства, дуб - як символ фортеці, стійкості, сили, об'єднують його з калиною - символом безперервності сімейного життя. Основний мотив оточують невеликими прошвами з скромних узорів підходящої тематики. Лілії обов'язково супроводжує узор, який містить в собі хрест. Далі вишиваються берегині, це такі невеликі стилізовані деревця в горщиках, хоча є варіанти і без них. Зустрічаються замість деревця, як більш пізній варіант - хрест.