Набридли звичні матеріали? Хочете спробувати щось новеньке? Тоді зустрічайте унікальний за своїми властивостями матеріал - термопластик «Поліморфус» уже в Україні!
Що ж таке термопластик і чим він відрізняється від звичної полімерної глини? Та практично всім. В основі матеріалу - полікапролоктон. На відміну від самозастигаючої глини, він твердне за кілька хвилин, а на відміну від глини, що запікається, - при нагріванні термопластик не твердне, а, навпаки, розм'якшується! Заінтриговані? Це варто спробувати самому :)
Річ у тім, що Поліморфус плавиться за температури трохи вище 60 градусів (якщо бути точним - 61 градус С). Досить помістити його в дуже гарячу воду і трохи почекати. За відчуттями під час роботи пластик більш «тугий», ніж полімерна глина. У розм'якшеному стані із пластику можна ліпити.... Що хочете. Кумедні фігурки, квіти, вироби, вампір'ячі ікла тощо. Але не надто складної форми.
А ще він добре підходить для моделювання, оскільки прекрасно переймає потрібну форму і на ньому відмінно залишаються відбитки, рельєфні лінії тощо. Ми, наприклад, за допомогою силіконових форм ліпили камеї і кабошони. На наш погляд, Поліморфус чудово підходить для цих цілей. Подивіться відео про те, як ми це робили (трохи нижче на сторінці).
А ще з Поліморфуса можна робити зліпки, наприклад, листя і пелюсток, і використовувати їх як молди.
>А ще Поліморфус часто використовують для дрібного побутового ремонту. Адже у твердому стані - це неймовірно міцний пластик. Таким чином ви можете зліпити або заліпити поламану деталь чого-небудь. Найпростіший приклад - зробити ручку для ножа або шила. При цьому, щоб приклеїти одну деталь з Поліморфуса до іншої, клей не потрібен. Так-так, зовсім не потрібен. Якщо термопластик розігріти, - він чудово приклеюється «сам до себе». А розігріти його можна не тільки опустивши в гарячу воду, а й будь-яким іншим способом. Наприклад, трохи потримавши над вогнем (зручно використовувати запальничку). Або гарячим феном.
Спочатку пластик білого кольору. При нагріванні він стає прозорим. Але при охолодженні - знову непрозорим. Тому немає необхідності додавати що-небудь (типу крейди), щоб зробити його непрозорим.
Пластик можна фарбувати. Для цього є спеціальні барвники, які також схожі на шматочки пластику і розм'якшуються в гарячій воді. До речі, у фасуванні Поліморфуса по 50 грам у комплект входить один пакетик барвника в подарунок: жовтий, червоний, чорний, зелений або синій. Також барвник можна придбати окремо. Але фарбувати пластик можна і за допомогою інших матеріалів, наприклад, додаючи глітер або акрилову фарбу. Якщо ви фарбуєте Поліморфус спеціальним пігментом, - ваші руки під час роботи залишатимуться завжди чистенькими. Чого не можна з упевненістю сказати про «чужорідні» барвники.
А ще під час ліплення пластик не липне до рук. Взагалі не липне. Ну, може трішечки до нафарбованих лаком нігтів спробує пристати. Але не більше того :)
А ще термопластик не липне до скла. Тому можна підкласти для розкочування скло або кераміку. Зате до пластикових, гумових і всяких софт-тач поверхонь розігрітий пластик приліпає «не ура». Тому самовідновлювальний килимок - не найкраща поверхня для розкочування пластику.
А ще вироби з нього можна свердлити і колупати чим-небудь гострим :) А ось поламати не вийде - дуже міцний.
І, найчудовіше, термопластик багаторазовий. Якщо застиглий шматок Поліморфуса (або виріб з нього) розігріти - він стане м'яким і готовим до зміни форми. Знову. При багаторазовому використанні його властивості практично не змінюються! Але це за умови, що ви не підмішували в пластик сторонніх матеріалів.
Що важливо, полікапролактон нетоксичний і біорозкладний матеріал (у землі або воді швидко розкладається під впливом бактерій). Спочатку його взагалі винайшли для використання в медицині. Хто ж знав, що з нього ще й кабошончики красиві вийдуть.
А ще... Утім, не всі ж секрети відразу розкривати :) Спробуйте Поліморфус самі. :) Можна купити упаковочку 50 грам у комплекті з одним барвником, як ми писали раніше. А можна вибрати фасування побільше - 150 або 300 грам.
Вся ця радість, а також фарбувальні пігменти, продається в магазині Маковка в Києві.
Або з доставкою по всій Україні. В інтернет-магазині www.makovka.ua пластику можна знайти в keramicheskaya-floristika.html
Наостанок трохи інформації для тих, хто любить цифри
Результати лабораторних досліджень:
- Точна температура плавлення: 61гр.
- Чистота матеріалу: 99,9%
- Питомий електричний опір: 9,6*10^11 Ом*см
- Руйнівна напруга при розтягуванні: 21,1 Мпа
- Відносне подовження під час розриву: 555% (при напруженні 21,1 МПа)
-15% на спиці KnitPro
Лише до 11.12.2023рр Акція діє на будь-які спиці KnitPro поштучно: кругові, прямі, шкарпеткові, а також на знімні спиці та кабелі до них.